WhatsApp
Bizi Arayın

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu işlemi ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak da adlandırılır. Yaklaşık 15 dakika süren işlem sonucu, burnun profilden yani yandan bakıldığında görülen eğrilikleri, burun şekil bozukluklarını, burun kemerini, simetri bozukluklarını düzeltmeyi amaçlar.Burun kemerinin üstüne ve altına küçük miktarlarda uygulanan dolgu ile çıkıntı giderilir. Dolgu uygulamasında hastaların diğer önemli beklentisi burnun kalkıklığının artırılmasıdır. Burnun ucunun kalkması ve dik duruşu özellikle yan profilden daha estetik olarak hoş gözükmesini sağlar.

Burun Dolgusu İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Burun dolgusu işlemi sadece 15-20 dakika sürer. 

Burun Dolgusu Sonrası

İlk 2-3 gün boyunca işlem bölgesinde kızarıklık ve şişlik olabilir. İşlem sonrası 2 hafta sonra hasta tekrar davet edilir ve gerekli ise ilave minik enjeksiyonlar yapılır. Şişliğin azalması ve burun şeklinin oturması ile birlikte istenilen görünüme 7-10 gün içerisinde kavuşulur.

Burun Dolgusu Kalıcılığı

Burun dolgusunun kalıcılığı yaklaşık 12-18 aydır.

Burun Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Burun dolgusu işlemi kolay bir işlemdir, kısa ve acısız uygulama süresi ile çok tercih edilen bir yöntemdir. 18 ay sonra işlem tekrarlandığında kalıcılık daha da uzar.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun dolgusu yapıldıktan sonra hastaların ilk 24 saat hiçbir şekilde burnuna dokunması, masaj ve banyo yapması doğru değildir. Yine ilk üç gün boyunca hastalar banyo yapmamalıdır. İlk üç gün ılık su ile duş alınabilir. Sıcak su ile banyo yapmak için üç gün beklenmelidir.

Burun Dolgusu Beğenilmezse Ne Olur?

Burun dolgusu burnu büyütür ancak asimetriler giderilir burun  dolgusu ile burun kaldırıldığından yüz ile uyumlu görüneceği için burundaki büyüme fark edilmez. Eğer dolgu beğenilmezse geri dönme şansı vardır. Hyaluronidaz dediğimiz bir ilacı dolgu yaptığımız yere enjekte ettiğimizde 24 saat içinde dolgu erir ve burun eski görünümüne döner.

Yazar Hakkında

Related posts