WhatsApp
Bizi Arayın

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; dudak yapısını şekillendirmek, dudaklara hacim kazandırmak için yapılan, dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesidir. Estetik bir müdahale olan bu işlemde kullanılan dolgu maddesi ise cilde hacim kazandırmasıyla bilinen hyalüronik asittir. Bu dolgu uygulaması hem yapısal olarak ince dudaklara sahip kişilerde daha dolgun bir görüntü oluşturmak, hacmini kaybetmiş dudakların eski hacimlerini geri kazandırmak için hem de dudak biçiminin daha da belirgin ve çekici bir görüntü oluşturabilmesi için yapılan dolgu uygulamalarıdır. Dokuları onarıp cildi de pürüzsüz yapan hyalüronik asit, dudak dokusu ile uyumlu bir yapıdadır. Hyalüronik asit ile uygulanan bu yöntem, dudak estetiği yöntemleri arasında en doğal dudak dolgusu uygulaması olarak bilinir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işleminden önce, ilk olarak yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. Uygulamadan en az yarım saat öncesinde işlemin acısız uygulanabilmesi için dudak bölgesine anestezik krem sürülür. Dolgu maddesini enjekte etme işlemi ise ince uçlu bir iğne ile yapılır. 10-15 dakika süren bu uygulama, acısız ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

Dudak Dolgusu İle Nasıl Dudaklara Sahip Oluruz?

Dudak dolgusu işlemi, her kişide dudağın aynı bölümüne uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst kısmındaki kırmızı bölgeye veya kontur adlı alana uygulanan bir işlemdir. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlemden sonra, kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklarda belirginleşme elde edilir.

Dudak Dolgusunun Etkileri Ne Zaman Görülür?

Dudak dolgusu uygulaması sonrası uygulamanın etkilerini görmeye hemen  başlayabilirsiniz. Dudak dolgusu işlemi tamamlandıktan sonraki 1-2 haftada gerekli kontroller yapılır. Bu kontroller gerçekleşirken, ihtiyaç duyulduğu takdirde rötuş işlemi de uygulanabilir.

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık 1-1.5 yıl kalıcılığı olan dudak dolgusu uygulamaları yapılır.

Yazar Hakkında

Related posts