WhatsApp
Bizi Arayın

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı cilt sarkması, kırışıklık, solgun cilt rengi gibi yaşlanma etkilerinin giderilmesinde uygulanılan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemidir.

Cildin sıkılığını kaybetmesi, yüzün yerçekimi yönünde aşağıya doğru sarkmasına, yüz hatlarının silinmesine, göz altı torbalarına ve gıdı sarkmasına neden olur. Sarkan cilt,  zamanla çizgiler halinde kırışmaya başlar. Cilt altında başlayan bu gevşeme sebebiyle kan dolaşımı ve lenfomatik akış da yavaşlar. Cilt matlaşır parlaklığını yitirir, zamanla canlılığı azalır.  Gençlik aşısı, yaşlanmaya karşı uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir. Gençlik aşısı, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak için uygulanan en iyi yöntemlerdendir. Olumlu etkisinin hemen görüldüğü gençlik aşısı uygulaması ile  cilt sağlıklı, parlak ve genç bir görünüme kavuşturulur. Gençlik aşısında saf hyalüronik asit cilde enjekte edilir. Hyalüronik asidin cilde enjekte edilmesiyle ciltte yenilenme ve sıkılaşma sağlanır. Böylece, sağlıklı bir cilt elde edilir.

Bebeklerin ciltleri son derece sağlıklı, canlı ve pürüzsüzdür. Bunun nedeni ise bebeklerin vücutlarında bulunan hyalüronik asit miktarının çok fazla olmasıdır. Yaşlanmanın da etkisiyle vücuttaki hyalüronik asit miktarı azalır. Aynı şekilde cildin kendisini onarma ve sıkılaştırma oranında da azalma oluşur. Gençlik aşısı uygulaması sayesinde, cilde tekrardan hyalüronik asit yüklenir. Böylece cilt, kendini onarma ve sıkılaştırma fonksiyonlarını yeniden başlatır.

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısı, cildinde yaşlanma belirtileri görülen ve cildi zarar görmüş bireylere, belirli miktar ve aralıklarla hyalüronik asit enjekte edilmesidir.  Aynı zamanda sigara, alkol, akne, güneş ve solaryum gibi sebeplerle zarar görmüş ciltlere sahip bireylerin diğer tedavilerine tamamlayıcı olarak da uygulanır.

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısı, enjeksiyona bağlı hafif kızarıklıklar haricinde hiçbir reaksiyona ve yan etkiye neden olmaz. Enjeksiyon sonrası görülebilecek morluk ve kızarıklıklar da çok kısa sürede hemen kaybolur. Ayrıca, ciltte bulunan hyalüronik asit ile aynı molekül yapısına sahip olduğu için son derece güvenilirdir. Bu yöntem sayesinde, cildiniz çok daha parlak, dinç ve canlı bir görünüme kavuşur.

Gençlik Aşısı Kalıcılık Süresi

İlk seanstan itibaren ciltte sağladığı gençleştirici etkiler görülmeye başlar. Her seanstan sonra cilt elastikiyeti, nem seviyesi artar, daha parlak ve pürüzsüz görünüm elde edilir, azalan kırışıklıklar belirgin derecede fark edilir. Ortalama 12 ay süresinde etkinlik devam eder.

Yazar Hakkında