WhatsApp
Bizi Arayın

KAŞ KALDIRMA (BROW LİFT)

Yaşlanma sürecimize bağlı kaşlarımız ,tüm yüz estetik bölümlerinde olduğu gibi aşağı yönlü bir değişikliğe maruz kalmaktadır. Düşük kaş pozisyonu daha yorgun ve mutsuz bir ifadeye sebep olabilmektedir. Göz kapaklarımızın dış kenarlarında cilt yoğunlaşması ve kaz ayakları adı verilen çizgilerin oluşumu da kaş düşüklüğü sebebiyle olabilmektedir. Kaş kaldırma işlemleri, kişinin kaş düşüklüğü şekline göre karar verilmek üzere çeşitli cerrahi yöntemlerle yapılabilmektedir.

Dikiş yardımıyla kaş kaldırma

Kaş üzerinde yer alan saç çizgisi ile kaş içerisinde belirlenen noktalar arasında ,kaş düşüklüğünün düzeltilmesi istenen yön göz önünde bulundurarak kalıcı dikiş ile kaşın asılması işlemidir.

İşlem lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Uygun hastalarda işlem kalıcıdır.

Direkt kaş kaldırma

Kaş üzerinde ,kaşın kaldırılacağı uygun yönde bir miktar cilt çıkarılması ve yeniden kesi uçlarının kapatılması ile gerçekleştirilen kaş kaldırma işlemidir. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir, iyileşme süresi 1 haftadır.

Temporal (Şakak) yaklaşımlı kaş kaldırma (Temporal browlift)

Saç çizgisi üzerine veya saç içerisinde kesi yapılarak özellikle kaş dış kısmının yükseltildiği aynı zamanda şakak bölgesinin  de gerilmesinin de sağlanabildiği cerrahi işlemdir. Açık cerrahi veya endoskopi yardımlı işlem şeklinde yapılabilir. Lokal veya genel anestezi tercih edilebilmektedir.

İyleşme süresi ortalama 7-14 gündür. İşlem uzun ömürlüdür.