WhatsApp
Bizi Arayın

Elmacık Dolgusu

Elmacık Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu, kişilerin elmacık kemiklerinde yaşa bağlı hacim kayıplarında, yüze istenilen formun verilmesinde, doğumdan gelen şekil bozukluklarında, kaza ve travmalara bağlı kayıpların giderilmesinde yapılan bir işlemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Altın orana sahip olmak, estetik ve güzel görüntü için elmacık dolgusu çok önemli ve tercih edilen dolgu işlemidir. Elmacık kemikleri; üçgen yüz şeklinin oluşturulmasında ihtiyaç duyulan bir bölgedir. Yaşlanma ile beraber özellikle yanak bölgelerinde sarkmalar, hacim kayıpları oluşmaya başlar, elmacık kemiği üstü doku aşağıya doğru sarkarak nazolabial bölge üzerine oturur ve böylece yaşlı, bitkin bir ifade oluşur.Bu bitkin ve yaşlı görünümün ortadan kaldırılması için elmacık dolgusu uygulanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Elmacık kemiği dolgusu hem zaman içerisinde kaybedilen elmacık kemiği volümlerini geri koyar hem de yüzü yukarı doğru taşıyarak lifting etkisi yapar.Belirgin elmacık kemikleri yüze daha genç, dinamik ve estetik bir görünüm verir.  Aynı zamanda yüzü toparlayıp yukarı doğru çeker ve böylece nazolabial çizgiler ve çene hattındaki sorunları azaltmada faydası olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Elmacık kemiği dolgusu 6 – 12 ay kadar kalıcıdır. Dolgu yapılan bölge ne kadar hareketli ise dolgunun kalıcılığı da o derece kısalır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası

Elmacık kemiğinin yüksekliği, hacmi üzerindeki yumuşak dokular ile birlikte asıl kemik yapının verdiği hacim ile sağlanır. Yaş, zaman, genetik, yapısal faktörlerin yanında hızlı veya fazla kilo kayıpları buradaki yumuşak dokunun zayıflamasına neden olarak yüzün “V” formdan uzaklaşmasına, aşağıya hareketine neden olur. Kemik üzerine yani derin yapılara dolgu ile hacim verilmesi bu aşağı gidiş görünümünü maskeleyerek kişinin yüzünün daha sağlıklı, dinç, diri ve genç görünmesine yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Ağrı Hissedilir Mi?

Öncesinde uyuşturucu krem sürülmesi, kanül ile uygulanması ve dolgu malzemesi içinde ekstra uyuşturucu ilaç olması hastanın konforu için alınmış önlemlerdir. Genelde ağrı hissedilmez. Genellikle baskı ve dolgunluk hissedilir.

Yazar Hakkında

Related posts