WhatsApp
Bizi Arayın

Fransız Askı

Fransız Askı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden Fransız Askısı, içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silikondan yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesidir. Bu işlemde kullanılan ipler sayesinde, yüz bölgesindeki sarkmalar ve kırışıklıklar son derece güvenli bir şekilde giderilir. Bu yöntemde kullanılan malzeme, insan vücuduyla son derece uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir. 

Son derece güvenli olan bu işlem, uzun yıllar boyunca genç görünmeyi sağlar.Cerrahi yüz germe operasyonlarından Fransız askısı işleminde amaç, yaşlanmanın da etkisiyle yüzde oluşan olumsuzlukları gidermek ve yüzde lifting etkisi oluşturarak genç görünmeyi sağlamaktır. 

Fransız Askı Nasıl Yapılır?

Dinamik liftler lokal anestezi altında 45 dakika- 1 saat arasında uygulanır. Uygulama alanında işlem öncesi yapılacak kontrol ile çalışılacak alanlar belirlenir ve ipler deri altına uygun şekilde doktor uygulaması ile yerleştirilir.
İpin fiksasyon bölgesi kafada (kulak üstü) olduğu gibi tercih edildiğinden dikişe gerek kalmadan işlem sonlandırılır.

Fransız Askısı Kimler İçin Uygundur?

Fransız askı, ameliyata girmeden gençleşmek isteyen bireylere tavsiye edilir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren yüz bölgesindeki kolajen ve hyalüronik asit miktarında azalma başlar. Kolajen ve hyalüronik asit miktarının azalması, ciltte kırışıklıklara neden olur. Yeni oluşmaya başlayan bu kırışıklıklar kontrol altına alınmazsa, yüz bölgesinde sarkma ve derin kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu nedenle Fransız askısı, 30 ile 65 yaş arasındaki kadınlar ve erkekler için uygun bir yöntemdir. Ameliyatsız bir yüz germe işlemi olan yüz askılama, ciltteki sarkmaları yukarı doğru kaldırır ve böylece genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

Fransız Askısı İşleminin Faydaları

Fransız askısı işlemi, birçok olumlu etkiyi beraberinde getirir. Bu yöntemin etkilerini ise genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

●         Yüzdeki kırışıklıklar azalır,

●         Yüz ovali ortaya çıkar,

●         Çene kemiği daha belirgin hale gelir,

●         Medikal iplerin etrafında oluşan kollajen sayesinde cilt gençleşir, 

●         Elmacık kemiğinin daha ön plana çıkmasıyla yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir.

Yazar Hakkında

Related posts